Архив электронных ресурсов
[Зарегистрироваться]
 

eScriptorium >
9. Рідкісні та цінні видання >
4. Рідкісні видання Харкова поч. ХХ ст. >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://escriptorium.univer.kharkov.ua/handle/1237075002/5362

Название: Харківська школа романтиків. Т. 1
Авторы: Інститут Тараса Шевченка
Ключевые слова: Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature
бібліотека Світличного І.О.
Шамрай Агапій Пилипович
Харківська школа романтиків (передні уваги)
До початку романтизму (1828–1836)
Літературний гурток І. Срезневського
«Запорожская старина», як історико-літературний факт
Адам Мицкевич і О. Шпигоцький
Левко Боровиковський, як поет-романтик
Срезневський І.
портрет Срезневского 1853 року
Корній Овара
романтизм
Срезневський В.
«Український альманах» 1831 року
твори І. Срезневського
твори О. Шпигоцького
Шпигоцький О.
твори Левка Боровиковського
Боровиковський Левко
Мицкевич А.
Крымские сонеты А. Мицкевича
листування І. Срезневського
Листи І. Срезневського до матері, О.І. Срезневської
Лист Срезневського до проф. І.М. Снєгірьова
Уривки з листів О. Шпигоцького до Срезневського
Листи Боровиковського до Срезневського
Лист Боровиковського до М. Максимовича
Листи Боровиковського і його сина О. Боровиковського до О. Кониського
інститут ім. Т.Г. Шевченка
історія літератури
українська література
Крым
література
Дата публикации: 1930
Издатель: Харків : Державне видавництво України. Перша друкарня Державного видавництва України імені Г.І. Петровського
Библиографическое описание: Харківська школа романтиків. Т. 1 / Всеукраїнський літературознавчий інститут ім. Т.Г. Шевченка ; Упоряд., вступ. ст., передмова та приміт. Агапій Пилипович Шамрай . – Харків : Державне видавництво України, 1930 . – 280 с. : 1 л. портр. – Бібліогр. у підрядк. приміт. – (Відсутні С. 9–10).
Реферат: Немае сумніву в тому, що публікування творів цілого покоління поетів, в наші часи уже призабутих, має безперечне значіння і для істориків літератури і для широкого читача, поскільки ці твори зберігають силу хоч в деякій мірі впливати на нього. Готуючи до друку твори харківських романтиків 30-х — 40-х років — Шпигоцького, Боровиковського, Костомарова, Метлинського і інших, ми й гадаємо заповнити певну прогалину в історіях літератури і в ерудиції літературній читача. Треба сказати, що твори цих забутих уже письменників, крім Костомарова і Метлинського (вид. „Руської письменности", що до речі його важко вже здобути), не то що видавалися, але не робилося спроб навіть зібрати і розшукати розпорошений по старих часописах російських їхній літературний матеріял. В нашому виданні твори їх за хронологічним порядком мають скласти чотири томи. До першого увійдуть твори І. Срезневського, Л. Боровиковського і О. Шпигоцького, до другого — Метлинського, до третього — Костомарова, до четвертого — Корсуна, Петренка і С. Писаревського. Крім того, хоч і окремим виданням, але ж у цьому плані „Харківських романтиків" вийдуть три томи поезій Я. Щоголева. Таким чином, літературна школа 30-х — 40-х років представлена буде досить повно, але звичайно не вичерпливо. …Ставлячи своїм завданням подати з одного боку характерні зразки романтичного стилю на початку XIX-го століття і з другого — маючи на увазі читабельність публікованого матеріялу, подаємо в цих збірках насамперед поетичні твори українською мовою, по спроможності повно, і вибір віршів російських. Хоч далеко не все надбання наших поетів, не позначене романтичними рисами, являється справді малоцінним і нечитабельним матеріялом, зосібна це сказати треба про байки Боровиковського, які передруковувалися аж два рази, але ж доводиться рахуватися з наперед означеною метою даного видання. Воно повинно представити типові зразки романтичної поезії. Щодо самих матеріялів, то вміщуємо тут не тільки твори вже опубліковані, але й не видруковані до цього часу, що їх пощастило розшукати в рукописних відділах Російської Академії Наук, Пушкінського будинку, Публічної бібліотеки. За можливість користуватися цими матеріялами при цій нагоді редактор складає свою щиру подяку співробітникам цих установ. А. Шамрай.
Описание: Развалины дворцов вельможных ханов, когда то красота твоя, роскошный Крым! – Теперь торчат в горах, как черепы Титанов: их змей, иль человек, змей хуже, заселил. Всхожу на башню: там следов ищу гербов – вот надпись: может быть, здесь имя воеводы, при коем целые тревожились народы. Как червь обвито спит под тению листов. Здесь грек красу Афин на башнях высекал. Здесь генуэзец цепь монголам накидал и меккский выходец здесь свой намаз певал. А ныне черный вран их гробы облетает, как в граде выбитом заразой моровой – хоругвь погибели на баште вестовой. (Крымские сонеты А. Мицкевича).
URI: http://escriptorium.univer.kharkov.ua/handle/1237075002/5362
Располагается в коллекциях:4. Рідкісні видання Харкова поч. ХХ ст.
"Перша столиця" – Харків у 1919–1934 рр.

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Kharkiv_shkola_1___1.pdf26,24 MBAdobe PDFЭскиз
Просмотреть/Открыть
Kharkiv_shkola_1___2.pdf33,23 MBAdobe PDFЭскиз
Просмотреть/Открыть
Kharkiv_shkola_1___3.pdf38,07 MBAdobe PDFЭскиз
Просмотреть/Открыть
Kharkiv_shkola_1___4.pdf26,99 MBAdobe PDFЭскиз
Просмотреть/Открыть
Kharkiv_shkola_1___5.pdf15,63 MBAdobe PDFЭскиз
Просмотреть/Открыть
Kharkiv_shkola_1___6.pdf36,5 MBAdobe PDFЭскиз
Просмотреть/Открыть
Kharkiv_shkola_1___7.pdf29,61 MBAdobe PDFЭскиз
Просмотреть/Открыть
Просмотр статистики

Все ресурсы в архиве защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! Яндекс цитирования DSpace Software Copyright   ©   2002-2008   MIT   and   Hewlett-Packard - Обратная связь