Літературний ярмарок. – 1929. – Книга друга (132). – Січень

Вантажиться...
Ескіз

Дата

1929-01

Автори

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Державне видавництво України. Друкарня Державного Видавництва України імені Г.І. Петровського

Анотація

Харків, ДВУ, вулиця Лібкнехта, 31. Як, пам'ятаєте, шановний читачу, в календарі 131 книги „Літературного Ярмарку" ми відзначили день народження нашого першого повістяра Гр. Квітки-Основ'яненка. Дозвольте ж календар 132 книги віддати одному з „перших хоробрих",а саме поетові-комунарові Вас. Елланові.

Опис

Коли Ви сідаєте на автобус лінії „вокзал — міський парк", то Ви ж таки, взявши курс до нагірної частини Харкова, завжди потрапляєте на кінець города. Тоді Ви сходите з автобусу, запалюєте свою турецьку люльку, даєте дорогу якійсь заклопотаній горожанці з білим боа на плечах і дивитесь. Попереду Вас — башта (над баштою біжать кучеряві баранці голубого неба) і іподром. Попереду Вас крила іподрому. Ви йдете далі—туди, до Сокольників, до романтичних Помірок, що стоять серед не менш романтичного лісу (весною там прекрасна вальдшнепинна тяга!) і, йдучи в такому напрямкові, недалеко від авіяційного городка зустрічаєте скромну могилу. Скромну могилу і самотню Коли Ви йшли Лермонтівською вулицею і потрапили на цвинтар, то Ви добре пам'ятаєте, що могила і пам'ятник драматурга Кропивницького, скажімо, стояли зовсім не самотньо. Але тепер Ви бачите цілком скромну і цілком самотню могилу. Тоді Ви схиляєте голову і замислюєтесь. Ви, між иншим, думаєте, що вищезгаданий пам'ятник дуже легко перевезти з цвинтаря і поставити його в садку, що біля ДВУ, назвавши цей садок садком Кропивницького, та потім Ви також думаєте і про те, що в цій самотній могилі (за крилами іподрому), в цьому печальному курганові поховано нашого зовсім не печального і навіть веселого сучасника з блакитними очима. Навколо тиша (тільки зрідка проскочить повз Вас брукованим шляхом якийсь мотоцикл). Ви згадуєте Вас. Еллана, нашого веселого сучасника з блакитними очима, і Ви згадуєте події останнього десятиріччя.

Ключові слова

Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Other social sciences::Mass communication, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Art, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History, Kharkiv magazine, Харків, українська література, література, українська проза, українська поезія, українські письменники, Блакитний (Еланський) Василь Михайлович, Влизько Олекса, Лірика Фавста, Досвітній Ол., Шовкопляс Юр., Лан О., Гордієнко К., Слісаренко О., Бажан Микола, Котко Кость, Первомайський Л., Донченко Олесь, Чернов Леонід, Епік Григорій, Сосюра В., Вишня Остап, Лебідь М., Про «Велику Книгу» літературного будинку ім. В. Блакитного, Лісовий П., Записки Юрія Діброви, Диспут про «Зелену Кобилу», Кулик І., Любченко Арк., Пилипенко С., Яновський Ю., Шпол Ю., Фельдман, Куліш М., Панч П., Йогансен М., Петрицький Анатолій, художник, Руденський Я., технічне оформлення, Будинок Літератури імені В. Блакитного, бібліотека Світличного І.О.

Бібліографічний опис

Літературний ярмарок: альманах-місячник. – Харків : Державне видавництво України, 1929. – Книга друга (132). – Січень. – (3), 260 с.